Jakie zabiegi na twarz wykonasz w domu, bez pomocy kosmetyczki?

Czy wizyta u kosmetyczki to konieczność, jeśli chcesz zachować piękną i zdrową cerę? Na szczęście nie! Wiele zabiegów poprawiających kondycję twojej skóry, wykonasz samodzielnie, w domu. I jeśli tylko zadbasz o ich regularność, twoja cera nabierze blasku, młodego, zdrowego wyglądu. A teraz sprawdź, jakie zabiegi warto wykonywać.

Peeling twarzy

Podstawą domowej pielęgnacji cery powinien być peeling twarzy. I choć teoretycznie wszyscy to wiedzą, w praktyce kobiety często zapominają o tej prostej czynności. Peeling oczyszcza oraz złuszcza skórę, przygotowuje ją do dalszych zabiegów oraz pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki niemu, substancje odżywcze z maseczki czy kremu o wiele lepiej się wchłaniają.

Najprostszy do wykonania w domu jest peeling mechaniczny (ziarnisty), który możesz przygotować z tego, co znajduje się w twojej kuchni, oraz enzymatyczny. Tutaj od razu zaznaczamy, że peeling mechaniczny nie jest rekomendowany w przypadku skóry podrażnionej, wrażliwej bądź też cery naczyniowej, która potrzebuje znacznie delikatniejszego działania.

Jeśli stosujesz peeling mechaniczny, wystarczy nałożyć preparat na skórę, po czym masować ją okrężnymi ruchami. Drobinki, ziarenka w kosmetyku złuszczą ją. A w przypadku peelingu enzymatycznego jest jeszcze prościej, wystarczy rozprowadzić go na twarzy i zmyć po czasie zalecanym przez producenta.

Domowe maseczki

Wiesz, że z takich składników jak jogurt naturalny, miód, banan czy ogórek zielony możesz zrobić odżywczą maseczkę o różnych właściwościach? Oczyszczającą, nawilżającą, wygładzającą czy nawet rozjaśniającą! Domowe maseczki nawilżające na twarz to łatwe i korzystne zabiegi, które są tanie i szybkie w wykonaniu.

Ich dodatkowym plusem jest to, że składają się wyłącznie z naturalnych składników, nie ma w nich żadnej chemii. Minusem jest natomiast konieczność przygotowywania ich na bieżąco, aczkolwiek jeśli sprawdzisz kilka przepisów, to szybko przekonasz się, że ich realizacja zajmie ci kilka minut.

Taką maseczkę powinno się nałożyć na dokładnie oczyszczoną skórę. Dobrze jest to zrobić po peelingu, dzięki temu składniki odżywcze o wiele lepiej się wchłoną.

maseczka nawilżająca

Kremy i odżywcze sera

Kobiety można podzielić na dwie grupy. Dla części z nich poranne oraz wieczorne nakładanie kremu jest rytuałem, zabiegiem tak oczywistym, jak mycie zębów. I tego typu przyzwyczajania pochwalamy. Jest też niestety druga grupa, czyli kobiety, które nagminnie o tym zapominają lub uważają to za zbędny zabieg. Nawet jeśli na co dzień się zdrowo odżywiasz i pijesz dużo wody, używasz naturalnych kosmetyków do makijażu oraz jesteś aktywna, potrzebujesz dodatkowej ochrony, jaką zapewnia krem. Nie tylko odżywia, wygładza skórę, ale również zabezpiecza ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a tych jest niestety bardzo dużo.

Dlatego stosowanie naturalnego, dopasowanego do twojego typu cery kremu powinno być podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, ważniejszym nawet, niż wizyta u najlepszej kosmetyczki.

A jeśli chcesz szybko poprawić kondycję skóry, stosuj sera, czyli preparaty o silnie skoncentrowanym działaniu. Co istotne, nie powinno się ich używać stale, lecz przez określony czas (np. 2 tygodnie, miesiąc – sprawdź zalecenia producenta). Wtedy serum najczęściej zastępuje krem do twarzy, aczkolwiek w niektórych przypadkach oba te kosmetyki mogą być nakładane w tym samym dniu (np. krem na dzień, a serum na noc).

4 thoughts on “Jakie zabiegi na twarz wykonasz w domu, bez pomocy kosmetyczki?

  1. Ja to wolę sobie iść do specjalisty na relaks niż bawić się w domowe maseczki dla wiecznie urobionych gospodyń, które z trudem znajdą 10 minut na nałożenie kremu kompletnie niedostosowanego do swojego wieku…

  2. A ja się zastanawiałam, czy będzie coś o domowych zabiegach z użyciem tych wszystkich urządzeń „jak w salonie”, Z właszcza z Chin można tego zamówić od groma! Jakieś peelingi kawitacyjne, rollery itp Maseczki, serum, peeling, a nawet kwasy mam już za sobą.

    1. Nie ufałabym niczemu co przychodzi z Chin :p raczej nie chcialabym tym traktować własnej buźki.

  3. Ja akurat do chińskich wynalazków mam średnie zaufanie, ale bardzo lubię robić sobie domowe SPA, nakładając na twarz maseczkę, robiąc peeling i inne tego typu zabiegi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *