Czy porad lekarskich przez internet udzielają też specjaliści?

Porady lekarskie przez internet to wygodny sposób na uzyskanie profesjonalnej diagnozy, dzięki temu minimalizujemy swoje ryzyko zarażenia się w przychodni lekarza pierwszego kontaktu. Zdarza się jednak, że problem zdrowotny bywa bardziej skomplikowany. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czy porad lekarskich przez internet udzielają też specjaliści.

Czy specjaliści udzielają porad lekarskich przez internet?

Porady lekarskie online są bardzo popularną formą kontaktu z pacjentami wśród lekarzy specjalistów. Szczyt e-porad lekarskich przypadał na najcięższe okresy pandemii koronawirusa, ale bezkontaktowy model udzielania wsparcia dalej jest stosowany. Specjaliści chętnie udzielają dzisiaj porad lekarskich online, ponieważ pozwalają one na przyspieszenie czasu oczekiwania oraz ułatwiają dostęp dla pacjentów.

Porada specjalistyczna różni się od tej u lekarza pierwszego kontaktu. Pacjent korzysta z niej najczęściej już po wstępnej konsultacji. Lekarz specjalista może się więc częściej zajmować bardziej poważnymi schorzeniami, które wielokrotnie wymagają wystawienia natychmiastowej opinii. Dzięki łatwości korzystania i dostępności do sieci specjalistyczne-porady lekarskie przez internet są możliwe do przeprowadzenia znacznie sprawniej i bez konieczności czasem długich podróży pacjenta. Zmniejsza to też ryzyko spóźnienia się na wizytę i wydłużenia czasu oczekiwania dla innych.

Jacy specjaliści udzielają porad lekarskich przez internet?

Zastanawiając się, jakich porad, konsultacji, pomocy może udzielić lekarz przez Internet, warto skupić się na tych specjalistach, którzy mogą nam najlepiej pomóc werbalnie. E-porada lekarska może budzić czasem wątpliwości, ale warto zdać sobie sprawę z tego, jaki jest główny cel porady. Już sama nazwa wskazuje na to, że nie jest to leczenie online, a jedynie skonsultowanie sytuacji. Podobne usługi świadczone są więc przez większość specjalistów, którzy są w stanie kompetentnie ocenić sytuację pacjenta na odległość, korzystając z kamery i mikrofonu w komputerze.

Najbardziej wartościowymi poradami lekarskimi online będą natomiast te, które w swoim założeniu przewidują formę rozmowy. Właśnie dlatego tak popularne są porady lekarskie przez internet specjalistów, na przykład z dziedziny psychologii czy pediatrii.

Jak uzyskać specjalistyczną poradę lekarską przez internet?

Specjalistyczne e-porady lekarskie często wchodzą w skład pakietów opieki medycznej lub są realizowane prywatnie na linii pacjent-lekarz. Jest to rozwiązanie wygodne dla przychodni oraz dla klientów, ponieważ zminimalizowane jest prawdopodobieństwo zarażenia się części pacjentów. Równocześnie ewentualne spóźnienia są rzadsze, ponieważ konsultacje tego rodzaju o wiele prościej dopasować do harmonogramu pracy. Uzyskanie specjalistycznej konsultacji lekarskiej przez internet sprowadza się więc najczęściej do wcześniejszego umówienia się na dany termin i pojawienia się o wyznaczonej godzinie przed komputerem.

Można więc stwierdzić, że specjaliści też udzielają porad lekarskich przez internet. Stwarza to tym samym okazję do omówienia bardziej nietypowego przypadku niż w ramach konsultacji pierwszego kontaktu. Ta droga kontaktu jest szczególnie popularna wśród specjalistów, którzy w głównej mierze opierają się na dobrym wywiadzie z pacjentem. Warto więc pamiętać, że umówienie się na podobną rozmowę najczęściej sprowadza się do najprostszego kontaktu z wybranym lekarzem i ustalenia terminu.

One thought on “Czy porad lekarskich przez internet udzielają też specjaliści?

  1. Zależy od strony, wiadomo….. 😀 Niektóre mają współpracę z lekarzem, inne nie, ale raczej nikt nie wciska kitu, tylko pisze, że jak co to lepiej się umówić na prawdziwą konsultację lekarską.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *