Choroba Hashimoto – jak ją rozpoznać i ustalić leczenie?

Skupia się ona na leczeniu samej niedoczynności tarczycy za pomocą leków zawierających hormon tarczycy. Podstawowym celem jest rzecz jasna doprowadzenie do prawidłowego stężenia hormonów TSH….Zmieniając nawyki żywieniowe na bardziej zbilansowane, możliwe jest zmniejszenie stężenia hormonu TSH, a tym samym ograniczenie potrzeby leczenia antybiotykiem.

Co to jest owulacja? Jak rozpoznać objawy jajeczkowania?

Uwolnienie komórki jajowej pobudza wydzielanie hormonu, który hamuje kolejny cykl owulacyjny, odbywający się w różnych odstępach….Na podstawie stężenia hormonu LH znajdujących się w moczu można określić termin nadchodzącej owulacji. Można również skorzystać z naturalnych metod, które pozwalają na określenie terminu jajeczkowania.

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Kobietom zmienia się apetyt, może pojawić się wzmożone łaknienie, a powodem tego są hormony. Bywa, że odczuwana jest większa chęć na zjedzenie potraw, za którymi kiedyś się nie przepadało….Za mdłości odpowiedzialny jest hormon produkowany podczas ciąży, chodzi o gonadotropinę kosmówkową. Jeżeli chodzi o odczuwanie tego objawu, wpływ na to ma nie tylko wysokie stężenie hCG, ale też indywidualne czynniki psychiczne.