Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Pierwsze objawy ciąży nie zawsze kojarzą się kobietom ze stanem błogosławionym. Zazwyczaj kojarzone są z przeziębieniem lub zatruciem pokarmowym. Okazuje się jednak, że często zwiastują one ciążę na wczesnym jej etapie….W czasie ciąży istotne jest przyjmowanie posiłków w regularnych odstępach. Ból i zmiany piersi Bywa, że w ciąży kobiety odczuwają również ból piersi. Jest on związany ze zmianami hormonalnymi.

Badania prenatalne: kiedy i dlaczego warto je wykonać?

Są wykonywane rutynowo w przypadku każdej ciąży, aby na bieżąco monitorować jej przebieg. Szczególnie zalecane są w sytuacji zaistnienia zagrożenia utraty ciąży lub gdy pojawia się ryzyko chorób genetycznych bądź wad wrodzonych….W przypadku ciąży rozwijającej się prawidłowo tego rodzaju badanie wykonuje się trzy razy. Częściej, jeśli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka bądź matki. Sprawdzana jest czynność pracy serca oraz innych narządów, jeśli mamy do czynienia z ciążą mnogą.

Co to jest owulacja? Jak rozpoznać objawy jajeczkowania?

Do najbardziej powszechnych i typowych objawów jajeczkowania zaliczamy: Podwyższoną temperaturę ciała Jeśli kobieta planuje zajście w ciążę, kontrolowanie temperatury ciała jest w tym wypadku bardzo istotne….Monitorowanie owulacji jest wskazane zarówno w przypadku kobiet planujących ciążę, jak i tych, które chcą jej uniknąć. Można w tym celu zakupić specjalne testy owulacyjne, dostępne w aptekach bez recepty. Działają dokładnie na takiej samej zasadzie jak testy ciążowe.